Typowe problemy

Z czym najtrudniej się uporać

Poważnym problemem dla firm remontowo-budowlanych jest trudny dostęp do pieniędzy. Banki, szczególnie te z zagranicznym kapitałem, określiły tę branżę jako wysoko ryzykowną, co oznacza, że ciężko otrzymać kredyt.

Nowo powstająca firma jest bez historii, bez referencji, dlatego potrzebuje sporo pieniędzy na marketing - czy założenie biura. Najbardziej przyjazne dla tej branży są banki spółdzielcze. Innym problemem, szczególnie dla małych firm, jest niepłacenie podwykonawcom pod pretekstem niewywiązywania się z umowy. Zleceniodawca często znajdzie niedociągnięcie, żeby małej firmie nie zapłacić albo wypłacić tylko część należności. Nie ma mechanizmu prawnego chroniącego ten rynek. Nadzór budowlany praktycznie nie funkcjonuje. Bolączką jest ogromna szara strefa. Klienci nauczyli się, że bez rachunku jest taniej. Dlatego rynek bezfakturowy wydaje się atrakcyjny i dla klienta, i dla przedsiębiorcy, który w ten sposób nie płaci podatków. Na rynku panuje magia ceny. Ważne jest, aby kupić materiały i wykonać usługę po jak najniższej cenie. Taka sytuacja powoduje, że wiele mniejszych firm bankrutuje. Nie potrafią sprostać konkurencji większych przedsiębiorstw. Jeśli chodzi o przetargi, przeważnie są one szczegółowo przygotowywane pod jedną konkretną firmę. Nie ma szansy wygrać ich inna. Wymagania obejmują odpowiednio długie doświadczenie, dobre referencje i "zaliczone" duże projekty. Polskie małe i średnie firmy przeważnie tych wymagań nie spełniają. Dlatego do swego dorobku zaliczają osiągnięcia ludzi, którzy kierowali dużym projektem w innej spółce, a teraz pracują w firmie ubiegającej się o wygranie przetargu. W branży jest ogromna korupcja. Firmy, aby otrzymać zlecenie od spółdzielni mieszkaniowej czy urzędu, dają łapówki.

W Polsce prowadzenie firmy na uczciwych zasadach - płacącej należne podatki, zatrudniającej pracowników na czysto, niepłacącej haraczy organizatorom przetargów i zawsze dbającej o wysoką jakość usług - jest po prostu nieopłacalne.

Profesjonalna piłka ręczna szczecin dla każdego.

Nowoczesne pompy ciepła ciechanów do ogrzania twojego domu.

Najlepsze tlumiki ursus do twojego samochodu.

Funkcjonalne strony internetowe poznań - zamów już dzisiaj.

Specjalne złącza wojskowe w trudnych warunkach środowiskowych.